over-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Midnight...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 3:57 pm

Pasea alene pe aleile pustii ale parcului privind cerul plin de stele. Desi cu cateva ore fusese o caldura insuportabila, aerul era acum rece si adia bland. Linistea se asezase extrem de repede peste oras, in ciuda faptului ca era vineri seara si toti adolescenti ieseau in cluburi sau afara.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:31 am

Îşi trecu mâna prin păr, apoi se aplecă până la nivelul câinelui său - un labrador retriever ciocolatiu -, apoi îi desfăcu lesa, lăsându-l să alerge liber. Se aşeză e o fâşie de iarbă de pe margine, urmărind patrupedul cu privirea.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:34 am

Un oftat greu ii scapa printre buze, iar fata isi indrepta privirea spre cerul negru al noptii. Ochii ei ciocolatii privira luna ce lumina slab imprejurimile.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:42 am

Câinele se apropie vesel şi încrezător de o siluetă feminină, cel puţin aşa vedea Arthur de la depărtare. Sări în picioare, apropiindu-se de cei doi.
- Crow, vino aici!
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:44 am

Isi lasa privirea in jos si zambi larg cand vazu cainele. Se lasa in genunchi, mangaindu-l pe cap. Acesta latra usor.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:51 am

- Idiotule, nu mai lătra, fi mai domn. făcu el, pe un ton glumeţ, şi ajunse lângă ei. Mai ales cu o superbă domnişoară.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:54 am

-Vai, ma flatati domnule, spuse chicotind is se ridica, scuturandu-si hainele de praf.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:59 am

- Asta-i treaba mea, dragă. spuse, punându-i lesa câinelui, apoi îş ciufuli părul şaten.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 4:09 am

-Daca tu spui. Ce e cu tine pe aici? De obicei la ora asta erai prin baruri punandu-ti-o cu vreuna, spuse calma, si isi dadu cateva suvite din ochi.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 5:58 am

- M-am plictisit de aceleaşi baruri, deşi dacă vrei, putem să dăm o tură pe acolo, pe mine nu mă deranjează. îi zise, rânjind. Pentru tine mă sacrific.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:09 am

-Nu multumesc, daca aveam chef mergeam si singura, spuse si privi cerul usor indiferenta. Si de cand esti tu asa de saritor? intreba ridicand o spranceana. Il privi.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:13 am

- Se mai schimbă şi omul. N-ai zis că nu-ţi place că-s aşa copilăros şi cluburile au devenit casa mea? Ar trebui să fi fericită.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:18 am

-Nu-mi place nici faptul ca petreci atat de mult timp in cluburi, dar ti-am zis, nu sunt cineva important ca sa-ti dau lectii de viata, spuse calma, dandu-si parul pe spate.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:24 am

- Asta crezi tu, dar nu e şi părerea mea. făcu el, dezaprobând din cap. Faptul că ea credea că e un nimic pentru el îl deranja.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:29 am

-Oricum, nu mai conteaza. Pana la urma e viata ta, spuse si zambind schitat privindu-l. Isi privi ceasul si stramba din nas. Eu trebuie sa plec, am de terminat o tema pentru maine, adauga dupa cateva clipe.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:33 am

- Aşa de devreme? Mai stai, te ajut eu dacă e. îi spuse pe un ton calm şi liniştit, iar câinele lătră
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:36 am

-Mi-a pierit cheful, oricum sunt pe aici de ceva vreme, asa ca vreau sa merg acasa, spuse si dadu scurt din umeri, aranjandu-si tricoul lung pe care il purta.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:41 am

Oftă nemulţumit. Nu-i plăcea că-l lasă acolo, dar se comformă. Labradorul se ridică pe picioarele în spate, punându-şi labele pe pieptul său.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:45 am

Se gandi ceva timp si inspira adanc.
-Daca vrei poti veni si tu, nu ma deranjaza, spuse si privi inainte. In ultima vreme se simtea singura.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:50 am

Îşi ridică privire spre ea, din ochii câinelui. Ridică din umeri, şi îl trase pe patruped după ei, zâmbiind multumit.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:55 am

Isi transe hanoracul ce il purta in jurul trupului si incepu sa mearga, privind ganditoare pamantul. Isi musca usor buza si ofta neoservabil. Acelasi tic mereu.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:57 am

Îşi puse o mână în jurul ei, observând că îi era frig. O trase mai aproape, ţinând lesa câinelui pe încheietură.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 6:59 am

Tresari si isi simti obrajii calzi.
-N-nu era nevoie, oricum nu mai e mult pana acasa, spuse privind in alta parte.
Sus In jos
Arthur.

Arthur.


Mesaje : 84
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 7:14 am

- Vrei să răceşti? Eu nu vreau să ţi se întâmple asta, e mai bine aşa. îi zise, întorcându-i capul spre el şi o văzu roşind.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 7:21 am

-Daca as raci, poate as putea sa iau o pauza, spuse si evita sa-l priveasca. Ii dadu usor mana la o parte, inaintand cand vazu caminul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Midnight... Empty
MesajSubiect: Re: Midnight...   Midnight... Icon_minitime

Sus In jos
 
Midnight...
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
over-world :: City :: Parc-
Mergi direct la: