over-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Revino în secolul douăzeci și unu!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Elena

Elena


Mesaje : 12
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 2:54 pm

Și-a pieptănat părul blond și și-a aranjat rochia lungă,parcă din evul mediu și a ieșit în grădina plină de trandafiri. Era machiată strident cu un fard negru și un gloss roșu ca sângele. Pe cap avea o coroniță care-i ținea părul . Rochia extravagantă se vedea de printre flori și parcă era un peisaj rupt dintr-o carte de istorie. A oftat plictisită și a privit cerul.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 3:52 pm

Iesi in gradina, privind ganditoare tufele de trandafiri. Parul de culoarea castenei era usor fluturat de vant in timp ce ea pasea usor pe iarba verde.
Sus In jos
Elena

Elena


Mesaje : 12
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 3:58 pm

Mergea plictisită și se uita la cer. S-a uitat o dată în jur și a văzut o persoană cunoscută. A dat ușor din umeri și ș-a întors, să vadă cine e. mergea spre fată cu pași lenți, fără să se grăbească. Când ajunse mai aproape de ea, zâmbi larg și se grăbi puțin.
Salut. i-a spus surorii sale, afișând un zâmbet calm.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 4:00 pm

Tresari usor si o privi pe fata din fata ei, zambind dulce.
-Hei, spuse pe un ton vesel. O analiza si chicoti slab. Nu se schimbase deloc.


Ultima editare efectuata de catre Jessica in Sam Apr 09, 2011 4:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena

Elena


Mesaje : 12
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 4:05 pm

Ce faci pe-aici, Jess? a întrebat privind-o atentă. A zâmbit și a închis ochii , încercâns să-și alunge toate gândurile pe care le-avea când ajunse acolo, ca să poată conversa cu sora ei.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 4:10 pm

-Pierd vremea. Dar tu? Observ ca trecerea anilor nu te-a schimbat mai deloc, spuse constienta de faptul ca nu se mai vazusera de mult timp.
Sus In jos
Elena

Elena


Mesaje : 12
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 4:15 pm

Plictisită. a spus dând din umeri.
Chiar așa? Nu m-am chimbat?Ei...nu știi tu. a sus chicotind apoi a privit-o pe Jessica. Ei află dragă, că era sa am un copil... a spus pe un ton calm si indiferent, apoi zâmbi. Nu i-ar fi plăcut sa aibă un copil, și sora ei știa asta.
Sus In jos
Jessica

Jessica


Mesaje : 90
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 1:25 am

Ramase usor uimita.
-Chiar ma intreb cand imi voi tine nepotii in brate, spuse satena zambind usor. Sii? Cine era norocosul? intreba chicotind slab.
Sus In jos
Elena

Elena


Mesaje : 12
Data de înscriere : 09/04/2011

Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitimeDum Apr 10, 2011 4:48 am

Ei, mai contează? L-am dat în șuturi afară din casă când mi-a ieșit testul de sarcină pozitiv...și de atunci nu prea mă mai întâlnesc cu băieți. a spus plictisită privind cerul timp de o secundă apoi pe Jessica.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revino în secolul douăzeci și unu! Empty
MesajSubiect: Re: Revino în secolul douăzeci și unu!   Revino în secolul douăzeci și unu! Icon_minitime

Sus In jos
 
Revino în secolul douăzeci și unu!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
over-world :: Camin :: Gradina-
Mergi direct la: